Doksy - Zjednodušená verze stránek nejen pro seniory

Nastavení velikosti písma
+

Aktuality

 Vážení rodinní příslušníci,

 Vážení blízcí našich klientů,

 Vážení návštěvníci,

 Vzhledem k narůstajícímu výskytu onemocněné Covid-19 , jsme s platností od 21.9.2020 stanovili nová  

                                                                  Pravidla návštěv

 

  1. Veškeré návštěvy se musí předem telefonicky objednat minimálně s denním předstihem. Pro objednání návštěvy volejte v pracovní dny v čase 8,00-10,00 na telefonní číslo sociální pracovnice: Bc. Kateřina Moudrá, tel. 722 033 383, případně 487 712 997.

         Bez předchozí telefonické domluvy není návštěva možná.

 

  1. Návštěvy jsou možné každý den,  v časech 9,30 -10,30 hod. a 13,30-16,00 hod.

 

  1. Na návštěvu přichází maximálně 2 osoby za jedním klientem, max. 30 min. Klient může mít uskutečněnu jednu návštěvu za den. Upřednostňujeme návštěvy ve venkovním areálu Domova, kde návrat klienta je omezen návštěvními hodinami.

 

  1. Každá osoba přicházející na návštěvu je povinna mít po celou dobu návštěvy roušku- nesmí jí sundat.

 

  1. Každá osoba vstupující do Domova je povinna si vydezinfikovat ruce připraveným dezinfekčním roztokem. Dále je povinné vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti a nechat si změřit tělesnou teplotu bezkontaktním teploměrem. Návštěva projde přes dezinfekční rohož. Osoba, která bude vykazovat příznaky onemocnění (tělesná teplota 37°C a více, kašel) nebude do Domova vpuštěna.

 

  1. Vstup do Domova bude pouze možný hlavním vchodem- prosklené dveře, ul. Panská- kde je vytvořena zóna pro měření teplot, dezinfekci a zápisu návštěvy.

 

  1. Návštěva se s klientem zbytečně nezdržuje ve společných prostorech Domova a je s ním pouze na pokoji (v případě jednolůžkového pokoje, imobility klienta) nebo na místě pro návštěvy určeném- podkroví domova. Upřednostňujeme návštěvy probíhající venku.  Návštěvníci našeho Domova jsou povinni dodržovat odstupy minimálně 2 metry mezi klienty, personálem a dalšími osobami.  Vždy je třeba dbát pokynů personálu.

 

  1. Žádáme návštěvy, aby přinesené věci či potraviny přinesly v omyvatelných obalech (igelit, plastová krabička) pro nutnou dezinfekci.

Prosím o důsledné dodržování výše uvedených opatření, chráníte tím zdraví vašich blízkých, našich klientů a pracovníků Domova.

Nové informace k návštěvám

Datum: 30. 6. 2020

Aktuální informace k návštěvám.
Vzhledem k Mimořádnému nařízení MZ ČR účinného od 1.7.2020 upravujeme pravidla pro návštěvy v našem domově.

Rozvolnění návštěv

Datum: 23. 6. 2020

Vzhledem k postupnému rozvolňování opatření v souvislosti s pandemii Covid-19, jsou možné od 24.6.2020 návštěvy denně od 9,00 hod. do 16,30 hod. Nyní se nemusíte předem na návštěvu objednávat. Prosím vstupujte do domova hlavním vchodem- ulice Panská (prosklené dveře). Apelujeme a prosíme, abyste zvážili návštěvu pokud se necítíte dobře. Přeci jen naši klienti jsou nejohroženější skupinou.
Děkujeme za spolupráci!

Aktuální informace k návštěvám

Datum: 5. 6. 2020

Přinášíme aktuální informace k možnosti návštěv klientů především o víkendu.

OBNOVENÍ NÁVŠTĚV

Datum: 20. 5. 2020

Vážení rodinní příslušníci.
Pomalu se nám blíží den, kdy budou moci být uskutečněny návštěvy v domově, byť za určených podmínek. Ale přeci jen osobní kontakt tablety a telefony nenahradí. Chápeme, že odloučení od vašich blízkých bylo těžké překonat. Ale také si na druhou stranu uvědomujeme, že riziko nákazy je zde stále a chceme vaše příbuzné chránit. Proto jsme vypracovaly dodatek návštěvnímu řádu domova, kde jsou popsané pravidla týkajících se návštěv v souvislosti s pandemií Covid-19.
Prosíme o trpělivost a doufáme, že si i tak přítomnost vašich blízkých užijete!

Obnovujeme příjem balíčků pro klienty domova

Datum: 13. 5. 2020

Na základě rozvolňování opatření přijatých v souvislosti s pandemií Covid-19 je možno opět zasílat svým rodinným příslušníkům balíčky do Domova pro seniory. Balíčky musí být zabaleny do materiálu, jež jde vydezinfikovat, otřít (igelitové sáčky, folie, plastové krabičky atd.).

Využití moderních technologií

Datum: 24. 3. 2020

Víme, že kontakt s blízkými osobami je třeba, aby se naši klienti cítili dobře. Proto nabízíme možnost videohovorů přes aplikaci messenger. Stačí se přihlásit na facebook, vyhledat Sociální služby města Doksy a předem zavolat na telefonní číslo: 702 152 205- vrchní sestra Bc. Eliška Schafferová, a domluvíme se na spojení s vašimi blízkými. 
Také můžete pro komunikaci využít email schafferova@dpsdoksy.cz. Můžete mamince, tatínkovi, babičce, dědovi, tetě, strýčkovi poslat dopis formou emailu, který jim obratem doručíme. 

Krizový plán opatření v souvislosti se šířením nákazy COVID-19

Datum: 20. 3. 2020

Domov pro seniory Doksy má zpracovaný krizový plán.

ZÁKAZ NÁVŠTEV

Datum: 9. 3. 2020

Z důvodu ochrany našich klientů jsme přijali následující opatření.